BOSİAD tarafından düzenlenen futbol turnuvasının finalinde Beyçelik ve Genkim takımları karşı karşıya geldi. Normal süresi 2-2 eşitlikle biten maçta Beyçelik penaltılarda Genkim’i 5-4 yenerek şampiyon oldu.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği tarafından (BOSİAD) bu yıl 3’üncüsü, başlangıçtan bu yana ise 12’ncisi düzenlenen OSB Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’nda şampiyon Beyçelik oldu. Olay TV ekranlarından da canlı olarak yayınlanan final karşılaşmasının normal süresi 2-2 eşitlikle bitince maç penaltılara gitti. Çekişmeli ve zaman zaman sağanak yağış altında geçen karşılaşmada Genkim’i 5-4 mağlup eden Beyçelik kupanın sahibi oldu.

BİRLİK VE DAYANIŞMA SEZONU

Final karşılaşması öncesi konuşan BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Tertip Komitesi Başkanı Tanver Emre Yılmaz, “8 grupta 39 takımın kıyasıya mücadele ettiği ve ‘Yolunuz centilmenlik, hedefiniz kupa olsun’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu yılki turnuvaya, “Birlik ve dayanışma” sezonu adını verdik. Gururla ve mutlulukla söylüyorum ki adına yakışır bir turnuva oldu. Ben, tüm takımlarımızı bir kez daha birlik ve beraberlik ruhuna uygun mücadeleleri için tebrik ediyorum. Takımlarımız, turnuva süresince hem yoğun iş temposundan bir nebze olsun kurtulmuş oldular hem de firmalar arası dayanışmayı sağladılar. Sözü daha fazla uzatmadan takımları sahaya davet ediyorum, hak edenin kazanacağı bir maç olmasını diliyorum. BOSİAD olarak patronundan işçisine kadar herkesin nefes alabileceği sosyal faaliyetleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

BOSİAD Başkanı İlker Oral ve Yönetim Kurulu üyeleriyle, bölge sanayicilerinin de tribünde yer aldığı final karşılaşması heyecanlı anlara sahne oldu. Final karşılaşması sonunda ayrıca; turnuvanın 3’üncüsü olan Baykal Makina, en centilmen takım seçilen Korteks, turnuvanın gol kralı, en iyi kaleci ve en istikrarlı oyuncu ödülleri de sahiplerini buldu.