Bursa futbolunun en prestijli turnuvalarından olan BOSİAD Futbol Turnuvası’nın finalinde Korteks, Üçge’yi 2-1 ile geçerek şampiyon oldu.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (BOSİAD) organizasyonunda bu yıl 14.sü düzenlenen futbol turnuvasının finalinde Üçge’yi 2-1 yenen Korteks mutlu sona ulaştı.

Bu yıl 7 grupta 34 takımın mücadele ettiği turnuvanın finali, 12 Mayıs Cumartesi günü oynandı. Finalde Korteks ve Üçge takımları karşı karşıya geldi. BOSİAD Başkanı Abdullah Bayrak, Yönetim Kurulu üyeleri Emre Yılmaz ve Selçuk Çelik, bölge sanayicileri ve futbolseverler final maçına büyük ilgi gösterdi.

BOSİAD FUTBOL TURNUVASI BİR MARKA OLDU

Büyük bir heyecanla beklenen maç öncesinde bir konuşma yapan BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Tertip Komitesi Başkanı Emre Yılmaz, “Turnuvamız BOSİAD’ın hayata geçirdiği en önemli sosyal faaliyetlerden. Bizler bu turnuva ile firmalarımız arasındaki dostlukları pekiştirmek ve çalışanlar arasında yeni dostlukların, arkadaşlıkların kurulmasına vesile olmak amacıyla 14 yıl önce bu yola çıktık. İş yaşamanın zorlukları ve stresini unutturmak adına düzenlediğimiz turnuvamız artık Bursa’da bir marka oldu. Ve BOSİAD Futbol Turnuvası’na ilgi her geçen yıl katlanarak artıyor. ‘Yolun centilmenlik, hedefin kupa olsun’ sloganımıza uygun olarak sahada kıyasıya rekabet, dışarıda ise dostluğun en güzel örneklerini turnuvamızda görüyoruz. Bu yıl sloganımıza yakışır bir turnuva oldu. Ben tüm takımlarımızı bir kez daha birlik ve beraberlik ruhuna uygun hareket ettikleri için kutluyorum” dedi.

Final karşılaşmasında rakibi Üçge’yi 2-1 mağlup eden Korteks turnuvanın şampiyonu olurken, 3.lük maçında da Rudolf Duraner Beyçelik’i 2-1 ile geçti. Kupa töreninde ayrıca, Üçge’den Veysel Karaaslan en iyi kaleci, Beyçelik’ten Turcel Karakaş en iyi defans oyuncusu, Korteks’ten Muhammed Taş en iyi orta saha oyuncusu, İmortaş’tan Samet Sancak en iyi forvet oyuncusu, Genkim’den Tufan Salman gol kralı ve Rollmech’ten Haluk Keçe de turnuvanın en iyi oyuncusu seçildi. Turnuvanın en centilmen takımı da SKT Yedek Parça oldu.