Bursa futbolunun en prestijli turnuvalarından olan ve bu yıl 15.si düzenlenen BOSİAD Futbol Turnuvası’nın finalinde Odelo Otomotiv, Oyak Reanult’u 4-2 yenerek şampiyon oldu.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BOSİAD) organizasyonunda bu yıl 15.si düzenlenen ve 6 grupta 34 takımın mücadele ettiği futbol turnuvasının finali, 4 Mayıs Cumartesi günü oynandı. BOSİAD Başkanı Rasim Çağan, BOSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, bölge sanayicileri ve futbolseverler final maçına büyük ilgi gösterdi.

Final maçında rakibi Oyak Renault’u 4-2 mağlup eden Odelo Otomotiv şampiyon olurken, Magnetti Marelli de turnuvanın üçüncüsü oldu. En Centilmen Takım Çetin Elektrik seçilirken, Odelo Otomotiv’den Erkin Özkül En Değerli Oyuncu, Lütfü Çakıroğlu En İyi Kaleci, Oyak Renault’dan İsmail Hakyemez Gol Kralı ödüllerinin sahibi oldu.

“TURNUVAMIZ BİR BAŞARI ÖRNEĞİ HALİNE GELDİ”

Kupa töreni öncesi bir konuşma yapan BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Çağan, futbol turnuvasının BOSİAD’ın hayata geçirdiği en önemli sosyal faaliyetlerden biri olduğunu söyledi. Çağan, “Fakat bizleri en çok mutlu eden, ‘Yolun centilmenlik, hedefin kupa olsun’ sloganımıza uygun olarak sahada rekabet, saha dışında ise dostluğun, yeni arkadaşlıkların güzel örneklerinin yaşanmış olmasıdır. Tüm takımlarımızı turnuva boyunca birlik ve beraberlik ruhuna uygun hareket ettikleri için bir kez daha kutluyorum. Futbol Turnuvamız, Bursa genelinde bir başarı örneği ve marka haline geldi. BOSİAD yönetimi olarak bizler de bu turnuva ile bölgemiz şirketleri arasında iletişimleri güçlendirmek, çalışanlar arasında yeni dostlukların kurulmasını amaçladık. 15 yıl önce bu hedefle yola çıkmıştık ve bunu başardığımızı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

FUTRO TURNUVASINI PİLOT KOLTUK KAZANDI

Turnuvada ayrıca, BOSİAD üyesi sanayicilerin desteğinde mekanik tasarımından yazılımına kadar tamamı Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Futbol Oynayan Robotlar (FUTRO) yarışmasının final maçları da oynandı. Futbolseverlerin ilgiyle takip ettiği FUTRO yarışmasını bölge şirketlerinden Pilot Koltuk takımı kazandı.