BOSİAD’ın yeni yönetimi, Bursa protokolüne yönelik ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş’u ziyaret etti.

BOSİAD Yönetim Kurulu, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş’u makamında ziyaret etti. Görüşmede, Türkiye’nin ilk ve en köklü organize sanayi bölgesi olan Bursa OSB ve BOSİAD hakkında Başsavcı Uğurhan Kuş’a bilgiler veren BOSİAD Başkanı Rasim Çağan, “Bölgemiz 1961 yılında kurulmuş Türkiye’nin ilk organize sanayi bölgesi. Bugün 260 fabrikanın üretim yaptığı, bu fabrikalarda 60 bin kişinin istihdam edildiği ve yılda 6,5 milyar dolar ihracat gerçekleştirilen büyük bir ekonomik değer oluşturuyor. Derneğimiz BOSİAD da bu bölgede faaliyetlerini yürüten şirketlerin daha iyi koşullarda hizmet vermelerini sağlamak adına çalışmalarda bulunmak için 2011’de kuruldu” dedi.

YENİ DÖNEMİN ANA BAŞIKLARI: MESLEKİ EĞİTİM VE ÇEVRE

Yeni dönem çalışma planı hakkında Başsavcı Kuş’a bilgiler de veren Çağan, “Bu dönemde görevi devraldık. Sanayiciler için sürekli yenilikler ve projeler geliştirmek istiyoruz. Çalışma takvimimizi önce bölge sanayicimizin, sonra da ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi üzerine planlıyoruz. Bu dönemin en önemli konuları ise mesleki eğitim ve çevre” diye konuştu.

Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş da, katma değer sağlayan ve istihdam oluşturan sanayicilerin ülke için çok önemli bir değer olduğunu söyleyerek, “Bursa, Osmanlı kültürünün derinden hissedildiği bir şehir. Fırsatlar şehri. Bugüne kadar çok değerli iş insanları çıkarmış. Sizlere de işlerinizde başarılar diliyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Rasim Çağan’a ziyaretinde Yönetim Kurulu üyeleri Onur Parseker ve Özgür Şahin de eşlik etti.