Ulusal bağımsızlığımızı kazanabilmek için girişilen büyük bir mücadele sonunda elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. yılını kutluyoruz.

Cumhuriyet ile birlikte kazanılan ve akıl, bilim, hukuk ve özgürlük üzerine inşa edilen değerler, bugünkü varlığımızın olduğu gibi geleceğimizin de en önemli teminatıdır. Bu değerler geleceğimizin, bağımsızlığımızın ve özgür düşüncenin temel taşlarıdır. Ülkemizin sınırlarını korumak için başlattığımız Barış Pınarı Harekatı’nda yaşanan gelişmeler, Ulu Önder Atatürk’ün ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur’ sözünün ne kadar doğru olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatmıştır.

Bu nedenle, ülkemizin her alanda daha güçlü olabilmesi için durmadan, yorulmadan çok çalışmamız gerekiyor. Türk sanayicileri olarak bu bilinçle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bize çağdaş uygarlık hedefini gösteren ve bu hedefe yönelik bir devlet ve toplum yapısının temelini hazırlayan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını minnetle anıyor, tüm yurttaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

 

BOSİAD Yönetim Kurulu Adına
Başkan Rasim ÇAĞAN