Ülkemizde yaşanan ve yaşanmaya devam eden yangın bölgelerinde acil ihtiyaçların karşılanması için hazırlayacağınız yardım kolilerini ulaştırma noktasında Bursa OSB, BOSİAD ve Türk Kızılay Bursa Şubesi aracı oluyor. Bu amaçla öncelikle sevkiyat için çıkarılacak araç büyüklüğünü belirleyebilmek adına göndermek istediğiniz yardım malzemelerinin listesini, koli ebadı ve adedini 6 Ağustos 2021 Cuma (yarın) saat 14.00’e kadar bilgi@bosiad.org.tr adresine bildirmenizi, ardından da üzerinde içinde ne olduğu ve adedinin yazılı olduğu kolileri ise 9 Ağustos 2021 Pazartesi günü 09.00-14.00 saatleri arasında Bursa OSB içindeki BOSİAD Meşelipark Sosyal Tesisleri Otoparkı’nda bekleyecek olan Türk Kızılay kamyonlarına teslim etmenizi rica ediyoruz.

ÖNEMLİ NOT: 9 Ağustos Pazartesi günü saat 14.00’e kadar sadece aşağıdaki listelerde yer alan öncelikli malzemeler gönderilecektir. BOSİAD Meşelipark Sosyal Tesisleri’nde konuşlanacak olan Türk Kızılay Bursa aracına kolilerini yetiştiremeyecek olan sanayi kuruluşlarımızın da yine yarın saat 14.00’e kadar yardım listelerini hazırlayıp bilgi@bosiad.org.tr adresine bildirmeleri halinde ikinci bir sevkiyat tarihi belirlenecektir. Nakdi yardımlarla ilgili bir talep tarafımıza ulaştığında sizlere ayrıca bilgi verilecektir.

Türk Kızılay’ın belirlediği öncelikli temel ihtiyaç listesi:

  • Su,
  • Gıda (Et, süt, yoğurt gibi soğuk zincir gerektiren ve son kullanma tarihi kısa olan gıdalar konulmamalı.)
  • Hijyen Malzemeleri (Kağıt havlu, tuvalet kağıdı gibi lojistik maliyeti üründen daha pahalı olan ürünler –bu ürünler nakdi yardımlar ile yerinde karşılanabilir- yerine sabun, hijyenik ped, ıslak mendil vs. gibi ürünlerin tercih edilmesi önem arzetmektedir.)
  • – Yazlık Giyim, Havlu, Nevresim Takımı, Yorgan ve Yastık (Bu gibi ihtiyaçlarda ikinci el, kullanılmış eşya kabulü bölgedeki resmi makamlar tarafından yapılmadığı önemle bildirilmektedir.)
  • – Koli adetleri maksimum 27 kilogram ve 60x55x60 santimetre ebatlarında yani gönüllü ekipler tarafından taşınıp, kaldırılabilecek büyüklükte olmalıdır. Kutuların üzerinde içindeki yardım malzemelerinin adı ve miktarı yazılmalıdır. Her ürün grubu tek bir kutuya konulup başka bir ürün grubundan herhangi bir ürün dahil edilmemesi gönüllülerin tasnif işini kolaylaştıracaktır.

Saygılarımızla

Rasim ÇAĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı

DUYURU YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ