Bursa’nın duayen sanayicilerinden Zorlu Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu, BOSİAD Yönetim Kurulu tarafından ‘Şeref Üyeliği’ne layık görüldü.

Zeki Zorlu’nun Korteks’teki makamında 20 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen programa; BOSİAD Başkanı Faik Çelik, Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Bayrak, İlker Oral, Turgut Şahin ile Bursa OSB Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp katıldı. Yönetim Kurulu’nun oy birliği kararı ile derneğin ilk şeref üyeliğinin Zeki Zorlu’ya verildiğini belirten BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik, Zeki Zorlu’nun iş hayatı ve diğer alanlarda ülke ekonomisine yaptığı katkıların önemine değindi. Bu katkıların önümüzdeki günlerde de artarak devam edeceğine inandıklarını vurgulayan Çelik, Zorlu’yu tebrik ederek, BOSİAD rozetini taktı.
BOSİAD’ın kendisini şeref üyeliğine seçmesinden büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade eden Zeki Zorlu da BOSİAD Yönetim Kuruluna teşekkür etti.
İş adamları gerçekleştirilen programın ardından birlikte yemek yedi ve güncel ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

ŞEREF ÜYELİĞİ

Öte yandan Şeref Üyeliği Beratı’nda şu ifadeler yer aldı:
“Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneğinin (BOSİAD) 5 Mayıs 2014 Tarih ve 8 Sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında, Derneğimiz tüzüğünün 6/c maddesi kapsamında size şeref üyeliği verilmiştir. Derneğimiz tüzüğünün 6’ncı maddesi (Şeref Üyeliği; ilim, fen, iş hayatı ve diğer sahalarda temayüz etmiş özel kişilerden layık görülenlere, toplantıya katılan Yönetim Kurulu üyelerinin 2/3 çoğunluğunun kararı ile verilebilir) hükmünü amirdir. Bu hükümle konuyu görüşen Yönetim Kurulu üyelerimizin, oy birliği ile Derneğimizin ilk şeref üyeliğini şahsınıza vermiş bulunmaktayız.
Sayın Şeref Üyemiz; iş hayatı ve diğer konularda ülkemiz ekonomisine yaptığınız katkıların her daim devam edeceği inancı içinde iş hayatınızda ve özel yaşamınızda başarılar diliyoruz. Türk ekonomik hayatına verdiğiniz katkıları unutulmayacak, her zaman minnet ve şükranla anılacaktır. Saygılarımızla”