Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD) tarafından organize edilen OSB Kurumları Arası Futbol Turnuvası başladı.

37 Firmanın katılımı ile 2 adet 6’lı grup ve 5 adet 5’li grup olmak üzere toplam 7 grupta müsabakaların yapılacağı turnuva 14 Haziran 2014 tarihinde sona erecek.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Spor tesislerinde düzenlenen turnuvanın açılış konuşmasını yapan BOSİAD Başkan Yardımcısı ve Futbol Turnuvası Tertip Komitesi Başkanı Abdullah Bayrak, “Türkiye’de sevilen bir spor dalı olan futbolu biz de destekliyor, diğer spor müsabakalarına da açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sahada centilmenliği ön planda tutanlar, kardeşliğe ve dostluğa önem verenler gerçek şampiyonlardır. Bu turnuvanın yapılmasında bize destek veren Bursa Organize Sanayi Bölgesi yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.

Turnuvadaki müsabakaların başlamasından önce düzenlenen Bursasporlu eski futbolculardan oluşan Şöhretler Karması ile OSB Karması arasındaki maçı 6-2 Şöhretler Karması takımı kazandı.

Başlama vuruşunu BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ile BOSİAD Başkanı Faik Çelik’in yaptığı OSB Kurumları Arası Futbol Turnuvasının ilk maçında karşılaşan Beyçelik ve TBVC takımları arasındaki müsabaka 2-1 Beyçelik’in galibiyeti ile sona erdi.

BOSİAD OSB Kurumları Arası Futbol Turnuvasının ilk günü sonuçları şöyle;

BEYÇELİK : 2

TBVC : 1
AKMAT : 2

GENKİM KİMYA : 2
SONOCCO : 0

HARPUT TEKSTİL : 0
MAİS : 7

ŞIK APRE : 0