Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) olağan genel kurulu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen Genel Kurulda yeni başkan , Bursa sanayinin yakından tanıdığı, BOSİAD’ın da kurucu ekibinde yer alan Faik Çelik oldu. Divan Heyeti Başkanı’nın Türker Çilingir olduğu kurulda ile yardımcıları Hasan Candan ve Ferit Sünneli katip oldular. İlk sözü alan eski Başkan Mustafa Barutçuoğlu sözlerine 20 ay önce açıkladığı manifestoyu hatırlatarak başladı. Bugüne kadar manifestoyla belirledikleri kuruluş amaçlarının çoğunu gerçekleştirdiklerini vurgulayan Barutçuoğlu, bu çalışmaların düzenli olarak, iki ayda bir BOSİAD Haber Bülteni aracılığıyla sanayicilerle paylaşıldığını, ayrıca faaliyet kitapçıklarında ayrıntılı bir şekilde anlatıldığını belirtti ve ekledi, “herkes bilmelidir ki bütün bu faaliyetler çok kısıtlı bütçe ve personel ile yapılmıştır” dedi.

BOSİAD’ın kurulması öncesiyle ilgili sıkıntıları dile getiren Mustafa Barutçuoğlu, BOSİAD’ın bütün üyelerinin ve bölge sanayicilerinin tam desteğini alarak bu durumu değiştirmek için gereken adımları attığını, büyük bir siyasi mücadele başlattıklarını ifade etti. Yeni Başkan Faik Çelik yaptığı konuşmaya Türkiye’nin en köklü organize sanayi bölgesi çatısı altında kurulan BOSİAD’ın yönetim kuruluna seçilmekten son derece gurur duyduğunu söyleyerek ve kendisini bu göreve layık gören tüm üyelere teşekkür ederek başladı. Derneğin kısa süre önce kurulmuş olmasına rağmen üye sayısı ve yapılan faaliyetlerle hızlı yol aldığını dile getiren Çelik, “Artan üye sayımız BOSİAD’a duyulan ilginin en açık göstergesidir” dedi. Geçtiğimiz dönemde çok önemli adımlar atıldığını belirten Çelik, bu dönemde de devamlılık esasını benimseyerek geçmiş dönemde başlanılan projeleri layığı ile tamamlayacaklarını ifade etti. Başkan Faik Çelik sanayicilerin sıkıntılarını dile getirmek ve çözüm bulmak konusunda daha aktif olacakları bir dönem yaşayacaklarını söyledi. Her türlü işbirliğine açık olduklarına vurgu yapan Çelik, “Amacımız OSB Yönetimiyle birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, bölgemizi dünya standartlarına taşımaktır” şeklinde konuştu. “Sizlerden aldığımız güç ile demokratik, şeffaf sorumluluk ilkeleri doğrultusunda yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyen Çelik, tüm üyelerin dernek çalışmalarına katkı ve desteklerini beklediklerini söyledi.

Geçmiş dönem başkanı Mustafa Barutçuoğlu ve Yönetim Kurulu’na tüm üyeler adına teşekkür eden Faik Çelik, “Yeni dönemin derneğimize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını bitirdi. Buna göre Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Faik Çelik, Abdullah Bayrak, İlker Oral, Ali Hadi Türkay, İhsan İpeker, Ahmet Parseker, Yavuz Yiğit, Turgut Şahin, Hasan Candan, Murat Yuvakuran, Tayfur Coşkunüzer oldu. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise; Ali Türkün, Y. Oğuz Türkel, Osman Yıldız, Ali Erdal Düzgüner, Meltem Turan, Sait Yılmaz, Nuri Körüstan, Haluk Diniz, Orhan İğrek, Necat Akınoğlu ve Hilmi Gülcemal oldu. Denetleme Kurulu Asil Üyeleri H. Ferit Sünneli, Rasim Çağan ve Abdullah Burkay’dan oluşurken, Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri Sami Çümen, Mehmet Emin Kuyu ve Müfit Karademirler oldu. Haysiyet Divanı’na ise Muhammet Etkeser, Erol Özkayan ve Türker Çilingir seçilirken, Haysiyet Divanı Yedek Üyeliklerine Vehbi Varlık, Nuri Özdemirel ve Mustafa Bektaş seçildi.