Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nde (BOSİAD) yeni Başkan İlker Oral oldu. Gerçekleştirilen genel kurulda İlker Oral, görevi Faik Çelik’ten devraldı.

Bursa Ticaret veSanayi Odası Çok Amaçlı Salon’nda gerçekleştirilen üçüncü BOSİAD genel kuruluna BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’un yanı sıra çok sayıda işadamı katıldı.

BOSİAD’da görevi İlker Oral’a devreden Faik Çelik’in yaptığı açılış konuşmasında, “Yaklaşık iki yıl süren Başkanlığım dönemimde gerek Yönetim Kurulumuzla gerekse BOSB yönetimiyle son derece uyumlu çalışma süreci geçirdim. Unutamayacağım güzel anlar yaşadım. Başkanlığım süresince siz değerli sanayici ve iş adamlarımız için canı gönülden çalıştık. Artık bir BOSİADlı olarak huzurunuzda son kez Başkan olarak çıkmaktayım. Fakat şu bilinmelidir ki bir BOSİADlı benden sonra gelecek tüm yönetimlerin yanında ve destekleyicisi olma hevesim asla bitmeyecektir. Bu güzel derneğimizin değerini hep birlikte siz değerli sanayici arkadaşlarımla daha da iyi yerlere getireceğimizden hiç şüphemiz yoktur ve olmayacaktır. Bugün yapılacak Genel Kurulda tekrar aday olmayacağım, BOSİAD Başkanı olarak son kez karşınızda yaptığım konuşmamı burada sonlandırırken, benden sonra seçilecek arkadaşımı da şimdiden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.Genel Kurulumuza katılan tüm konuklarımızı ve siz sevgili sanayici arkadaşlarıma, Yönetim Kurulumuz adına saygılarımı sunuyorum” dedi.

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk yaptığı konuşmada, eski BOSİAD yönetimine hayata geçirdikleri projelerden ötürü teşekkür ederken, yeni yönetime de yeni dönemde başarılar diledi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından Divan Başkanlığa Türker Çilingir, Katip Üyeliklere de Ahmet Özenalp ve  Mehmet Yediler seçildi.

İlker Oral oy birliği ile seçildi

Faaliyet ve denetim raporlarının okunması ve ibrasının ardından organ seçimlerine gidildi. Yapılan seçimde İlker Oral BOSİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile seçildi.

BOSİAD’ın yeni Başkanı İlker Oral yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bizleri BOSİAD Yönetim Kurulu’na layık gördüğünüz için gönülden teşekkürlerimizi arz ederiz. Derneğimiz kurulduğu günden itibaren değerli üyelerimizin ve Bursa OSB’nin desteğini her zaman yanımızda hissettik. Sizlerden aldığımız bu güçle bölgemizde ses getiren ve birbirinden değerli çalışmalara imza attık. Bursa OSB’nin Türkiye’nin ilk ve örnek sanayi bölgesi olması Derneğimizin önemini daha da arttırmaktadır” dedi.

Oral: Önemli projeler üretmeye devam edeceğiz

Yeni dönemde de önemli projelere imza atacaklarını belirten İlker Oral, “Ben ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin amacı; Bursa OSB yönetimiyle birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, Bölgemizin hedeflerine doğru ilerlemesinde yardımcı olmak ve yol göstermek, değerli sanayicilerimizi Derneğimiz aracılığıyla aynı çatı altında buluşturmaktır. Önemli projelere imza atan ve atmaya da devam edecek olan BOSİAD, artık ivme kazanmış ve Bölgemizin yıldızını parlatan bir dernek olmuştur. BOSİAD Yönetim Kurulu olarak, Derneğimizin ilkeleri doğrultusunda siz değerli üyelerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

BOSİAD Başkanı İlker Oral, konuşmasını, geçmiş dönemde görev yapanlara teşekkür ederek tamamladı.

Yeni Yönetim Kurulu

BOSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu Asil üyeleri; İlker Oral, Abdullah Bayrak, Yavuz Yiğit,  Hasan Candan, Ahmet Parseker, İhsan İpeker, Ali Hadi Türkay, Mefküre Zümbülova, Nejat Altın, Meltem Turan, Tanver Emre Yılmaz seçildi.

BOSİAD’ın Yönetim Kurulu Yedek üyeleri; Süleyman Selçuk Çelik, Orhan İğrek, Sühendam Urbay, Tayfur Coşkunüzer, Kadri Uğur, Ali Türkün, Ahmet Özkayan, Sami Çümen, Haluk Arslan, Ali Erdal Düzgüner, Hasan Kumru seçildi.