Çevrenin korunmasını ajandasının ilk sırasına yazan BOSİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı İlker Oral, “Nilüfer Deresi’ni koruma, doğal çevresini ve ortamının kalitesini artırma konusunda kararlıyız” dedi.

 

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Yönetim Kurulu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Samimi ve karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, BOSİAD’ın çevreye duyarlı sanayi tesisleri yarışması ve çevrenin korunması adına yapılabilecek ortak çalışmalar ele alındı.

Görüşmede, Başkan Bozbey’e gündemdeki projeleri hakkında bilgi veren BOSİAD Başkanı İlker Oral, “Üyelerimizden aldığımız güçle sanayicilerimiz ve Bursa yararına projeler üretmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri de sanayi bölgesi içerisindeki fabrikaların katılımıyla düzenlediğimiz çevreye duyarlı sanayi tesisleri yarışması. Bu yarışma ile bölgemizdeki sanayi tesisleri arasında çevre konusundaki farkındalığı en üst düzeye çıkarmak, örnek olanları ödüllendirmek ve diğer firmaları teşvik etmek istiyoruz. Ve bunu tüm Bursa’ya anlatmak niyetindeyiz” dedi.

NİHAİ AMAÇ NİLÜFER DERESİ’Nİ KURTARMAK

Yarışmanın tüm Bursa’ya örnek olacağına inandıklarını kaydeden İlker Oral, “Nilüfer Deresi’ni koruma, doğal çevresini ve ortamının kalitesini artırma konusunda kararlıyız” diye konuştu.

BOSİAD’ın projesinden övgüyle söz eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de “Yarışmanızın diğer sanayi bölgelerine rol model olmasını diliyorum. Buradaki temel hedef herkesin ortak değeri olan çevreyi, ekonomik gelişmelere en gel olmadan korumak olmalı. Biliyorsunuz artık bir arıtma tesisi kurmak çok büyük sıkıntı değil. Önemli olan bu tesislerin her an mevzuatlara uygun ve olması gerektiği gibi çalışması. Bu noktada hükümetin, sanayicilerin maliyetlerini düşürücü önlemler alması, bu tür girişimlerin de artmasını sağlayacaktır” dedi.

Alzheimer hastalığı görülme yaşının artık 45’e kadar düştüğüne de vurgu yapan Başkan Bozbey, bunda en büyük etkenlerden birinin tüketilen sağlıksız ürünler olduğunu, dolayısıyla çevrenin korunmasına katkı koyacak her projeye destek vereceklerini açıkladı.