BOSİAD tarafından organize edilen OSB Kurumları Arası Futbol Turnuvası’nın finalinde Emarc-Çelik’i 3-1 yenen Korteks 5. şampiyonluğunu elde etti.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) tarafından organize edilen OSB Kurumlar Arası Futbol Turnuvası sona erdi. 32 takımın 2 ay boyunca 6 grupta devam eden karşılaşmaları sonunda, turnuva Korteks ile Emarc-Çelik arasında oynanan final maçıyla tamamlandı. Nefeslerin tutulduğu karşılaşmada Emarc-Çelik ilk yarıyı 1-0 önde kapatarak avantaj yakalamasına rağmen, ikinci yarıda kalesinde gördüğü 3 golle Korteks’e boyun eğdi ve Korteks turnuva tarihindeki 5. şampiyonluğunu elde etti.

Rudolf Duraner’i 5-1’le geçen Genkim takımı da turnuvanın üçüncüsü oldu. Turnuvada en centilmen takım Rudolf Duraner seçilirken, en değerli oyuncu, en iyi kaleci ve gol kralı ödülleri de sırasıyla Korteks’ten Olgay Dabakoğlu, Yasin Tatlı ve Ümit Canbaz’a gitti. Bu yıl ilk kez verilen Turnuva Onur Ödülü’nü ise Sonocco firması aldı.

BOSİAD Başkanı İlker Oral, BOSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda sanayicinin katılımıyla gerçekleştirilen final müsabakasının sonundaki havai fişek gösterisi de ilgiyle izlendi.